Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/oav/public_html/oav.pl-new/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Dziecięce płaszczyki - zima 2017

Ciepły zimowy płaszczyk dla dziecka

Każdy rodzic dokłada wszelkich starań, aby jego dziecko zawsze dobrze się prezentowało. Jednakże najważniejsze nie są walory estetyczne ubioru, a jego zalety praktyczne. Tak również powinno być w przypadku zakupu dla swojej pociechy odpowiedniego okrycia wierzchniego na zimę. Nie lada kłopot mogą mieć zwłaszcza rodzice dziewczynek, które chcą ładnie wyglądać już od najmłodszych lat.

Często modna kurtka na zimę zastępowana więc jest praktycznym płaszczykiem, który świetnie się prezentuje również na dzieciach. Ogromną zaletą płaszczyków jest to, że są bardzo ciepłe. Wówczas rodzice mają pewność, że w mroźne zimowe dni ich pociecha nie zmarznie. Wśród modeli pojawiają się takie, które są wzorowane na płaszczach dla dorosłych kobiet lub także dłuższe kurtki puchowe, zwykle sięgające nieco poza kolano. Bywa, że mają również odpinany kaptur, który w razie konieczności uchroni dziecko przed opadami śniegu lub deszczu.

Pośród kolorów dziecięcych płaszczyków dominują zwłaszcza czerwienie, róże, fiolety, ale z pewnością można zakupić także okrycie w ulubionym kolorze dziecka. Co więcej tego rodzaju płaszczyk może być w kratkę, w groszki, w paski, wszystko według uznania pociechy i jej rodziców. W takim okryciu wierzchnim każda dziewczynka będzie czuła się modnie i wyjątkowo.

Problemem jednak okazać się może dobranie odpowiedniego płaszczyka, bowiem dzieci są bardzo ruchliwe, a więc powinny czuć się w nim swobodnie na przykład podczas zabawy na śniegu. Należy pamiętać, że okrycie powinno być nieco większe, aby pociecha mogła założyć pod niego dodatkowo ciepłą bluzkę lub sweter. Płaszczyk ma za zadanie chronić odpowiednio dziecko przed zimnem, warto więc zwrócić również uwagę na to, jak jest zapinany. Dodatkową zaletą będzie odpinana podszewka, dzięki temu płaszcz będzie bardziej funkcjonalny, bowiem dziecko będzie mogło w nim chodzić zarówno jesienią, jak i zimą.

Obecnie rodzice nie mają problemu ze znalezieniem odpowiedniej kurtki czy też płaszczyka dla swojej pociechy, ponieważ w galeriach handlowych jest mnóstwo sklepów z dziecięcą odzieżą. Trzeba jednak liczyć się z tym, że często za ładny kolorowy płaszczyk trzeba zapłacić nieco większą kwotę pieniędzy niż za kurtkę. Jeśli jednak nie jest to problemem, to zdecydowanie warto wybrać płaszcz, który nie tylko świetnie się prezentuje, ale i zapewni dziecku komfort i wygodę, a przede wszystkim skutecznie ochroni przed zimnem. Wówczas zadowolona będzie nasza pociecha, a także sami rodzice.